Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do kuchni?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wyremontować swoją kuchnię, czy zaprojektować ją od podstaw, wybór mebli i szafek jest trudnym zadaniem, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele ważnych aspektów. Meble kuchenne nie są zmieniane co roku, dlatego trzeba być pewnym podejmowanych decyzji. Oto kilka zaleceń, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Układ, pierwszy aspekt, który należy wziąć pod uwagę

Jeśli kuchnia jest nowa, pierwszą rzeczą do zrobienia jest decyzja, gdzie będzie znajdować się strefa wody, gotowania i przygotowywania żywności, a także miejsce do przechowywania. Powinno być jasne, że kształt kuchni determinuje słynny „trójkąt roboczy” między tymi obszarami, podobnie jak lokalizacja dopływu wody i gniazdek elektrycznych oraz wylotu spalin dla okapu.

Dokonaj pomiarów

Czas przestudiować pozostałe wolne przestrzenie i sprawdzić, jakie elementy do nich pasują. Na przykład, istnieją jednostki narożne, aby jak najlepiej wykorzystać trudne obszary i narożniki, które w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane.

Przy wyborze mebli należy wziąć pod uwagę wymiary brył. Szafki dolne mają standardową głębokość 60 cm, a jeśli chodzi o szerokość, to można wybierać pomiędzy 30, 45, 60, 90 i 120 cm. Jako ogólne zalecenie, lepiej jest mieć mniej szerokich szafek niż zbyt wiele wąskich. Jednostki 30 lub 45 cm powinny być używane tylko po to, aby maksymalnie wykorzystać pozostawione szczeliny.

Materiały wysokiej jakości

Masz kilka opcji do wyboru, z różnych materiałów i o różnych cenach, ale najlepszą radą, jaką możemy dać, jest pójście na jakość, w miarę możliwości. Meble kuchenne powinny być wybierane z myślą o trwałości, a ponieważ są narażone na intensywne, codzienne użytkowanie. W http://www.noweinspiracje.pl przeczytasz o różnych materiałach na meble i ich użyteczności.

Meble z drzwiami czy szufladami?

W dzisiejszych kuchniach zamiast tradycyjnych drzwiczek projektuje się szafki dolne z szufladami. Szuflady umożliwiają bowiem lepszy dostęp do wnętrza i większą widoczność zawartości. Dzięki temu kuchnia jest wygodniejsza w użytkowaniu na co dzień.

Szuflady są bardzo szerokie i wzmocnione, aby utrzymać ciężar naczyń kuchennych: garnków, patelni, patelni itp. Zawsze wybieraj szuflady dobrej jakości, wyposażone w dobre okucia i hamulec zapewniający płynne i opóźnione zamykanie.