Rodzaje wypełnienia poduszek

Jeszcze kilka lat temu wybór poduszki czy materaca był łatwiejszy niż dziś. Ta trudność w wyborze wynika z dużej różnorodności, jaka obecnie panuje zarówno w materacach, jak i poduszkach. Dzięki temu możemy wybrać produkt znacznie bardziej dostosowany do naszych konkretnych potrzeb, nie musimy już zadowalać się tylko kilkoma opcjami.

Generalnie dużo uwagi poświęca się kupowanemu materacowi, a poduszka jest nieco zaniedbywana. Rzeczywistość jest taka, że świetny materac może być niewystarczający, jeśli nie uzupełnisz go odpowieddnią poduszką. Poduszka to coś więcej niż dodatek, to ważny element wyposażenia łóżka, gwarantujący prawidłową higienę snu – dlaczego higiena snu jest tak bardzo ważna?

Rodzaje wypełnienia poduszek

Obecnie istnieją cztery rodzaje wypełnienia poduszek, które są najczęściej stosowane przy ich produkcji. Musisz mieć jasność, że właściwa poduszka to taka, która zapewnia odpowiednie wsparcie. Nasza głowa i szyja powinny znajdować się w naturalnej pozycji, nie wymuszając w żadnym momencie pracy mięśni.

Wiskoelastyczne wypełnienie poduszki

Pianka wiskoelastyczna to jeden z najlepszych materiałów, jeśli chodzi o wypoczynek. Jest to materiał, który został opracowany przez NASA w latach 60. ubiegłego wieku, aby zminimalizować nacisk, jaki wywierały ciała astronautów podczas startu i lądowania statków kosmicznych. Pianka wiskoelastyczna ma zdolność idealnego dopasowania się do ciała i wyeliminowania punktów nacisku, które powstają na skutek własnego ciężaru. Poduszki wiskoelastyczne są więc szczególnie polecane dla osób, które lubią uczucie całkowitego oparcia.

Lateksowe wypełnienia

Kolejnym materiałem, który od kilku lat jest niezastąpiony w branży pościelowej jest lateks. Poduszki z tego typu wypełnieniem mają kilka zalet. Oprócz zapewnienia wsparcia o średnio-wysokiej twardości, jego elastyczność zapewnia niezwykły poziom komfortu. Lateks jest materiałem wysoce oddychającym, dlatego bardzo dobrze nadaje się dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu pianki, ale generalnie uważają ją za ciepłą. Poduszki lateksowe są również bardzo łatwe w praniu, co gwarantuje odpowiedni poziom higieny i trwałości.

Wypełnienie poduszki włóknem

Od wielu lat poduszki z włókna są najczęściej stosowanymi poduszkami na świecie. Jeszcze dziś wiele osób decyduje się na taką opcję. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć różne jakościowo włókna, od tych najtańszych po te wysokiej jakości o różnych właściwościach. Wypełnienie poduszek z włókna wyróżnia się dużą zdolnością adaptacyjną, wysokim poziomem oddychalności oraz hipoalergicznym składem. Jest to zatem doskonałe wypełnienie dla alergików.

Wypełnienie poduszki z pierza

Jeśli zdecydujesz się na nieporównywalny komfort, jaki daje wypełnienie poduszki z pierza, upewnij się, że kupujesz produkt najwyższej jakości. Dobra poduszka z pierza oferuje twarde, dopasowujące się wsparcie z wysokim poziomem oddychalności. Kupując poduszki z pierza, zawsze zwracaj uwagę na jakość wypełnienia: kanty piór nie powinny być wyczuwalne, ponieważ mogą być bardzo niewygodne podczas snu. Dlatego zawsze należy wybierać poduszki z jak największą zawartością procentową puchu.