Twój salon w stylu glamour – jakie dodatki wybrać?

Urządzanie mieszkania, czy domu to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, w jakim stylu najlepiej się czujemy, wypoczywamy.

Obecnie na rynku dostępne są setki propozycji – styl minimalistyczny, industrialny, boho, lub glamour? Często ludzie decydują się na łączenie poszczególnych stylów, jednak należy być przy tym bardzo ostrożnym, bądź poprosić o pomoc architekta wnętrz. Natomiast podstawowe meble, to nie wszystko.

Tak naprawdę to dodatki tworzą spójną całość, sprawiają, że pomieszczenie jest naprawdę „nasze”, charakteryzuje mieszkańców a przy tym staje się przytulne. Na jakie więc dodatki zdecydować się urządzając salon w stylu glamour?

Dodatki do salonu glamour

Oprócz ozdobnych, kryształowych żyrandoli, czy kloszy na lampy, warto dodać kilka mebli. Pikowane, czy tapicerowane krzesła do stołu, lśniąca powierzchnia na przykład ramek do zdjęć. Prócz klasycznych kolorów, które dominują w takim stylu jak czerń oraz biel, dobrym rozwiązaniem będzie także szarość.

Zazwyczaj przy stonowanych kolorach dominuje jeszcze jeden, w tym stylu będzie to najczęściej fiolet albo srebro. Jednymi z najważniejszych elementów wystroju salonu w stylu glamour będą ozdobne, puszyste poduszki, warto zdecydować się na welur, złote albo srebrne ramki na zdjęcia, wazony z kryształkami. Uroku na pewno nadadzą eleganckie i błyszczące świeczniki, czy to do kuchni, czy na parapet. Portal https://www.shower.pl/ zaznacza, że przepych w tym stylu jest wskazany i nie będzie to błąd, ale celowy zabieg, który jest charakterystyczny dla stylu glamour.

Warto zwrócić uwagę na salon z punktu widzenia osoby z zewnątrz – jakie dodatki będą widziane zza okna? Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie zawieszenie ozdobnych zasłon, firan, albo girland w formie kryształków. By optycznie powiększyć pomieszczenie na jednej ze ścian warto powiesić lustro, koniecznie w „cięższej” ramie.