Wystroje pomieszczeń na każda okazję z roślinnością w tle

Wybierz miejsce dla rośliny z jasnym, rozproszonym światłem. Pomoże to ożywić wystrój wnętrz Salon pełen kwiatów jest przyjemny dla oka.

Na parapecie od wschodu będzie im dobrze. Jeśli okna wychodzą na południe, osłoń je lub umieść nieco dalej od nich. Nie wszystkie rośliny znoszą dobrze pełną operację słońca. Po północnej zaś stronie stronie roślinom będzie ciemno.

Gatunki z zielonymi liśćmi będą się dobrze rozwijać, gdy będą lekko zacienione. W przypadku barwnych odmian potrzeba więcej światła, w przeciwnym razie stracą jasny kolor.

Zimą, gdy światło dzienne jest niewystarczające, łodygi mogą się rozciągać bez dodatkowego oświetlenia, niezależnie od miejsca, w którym stoją doniczki. Możesz to naprawić poprzez przycinanie, po którym roślina szybko odzyska swój właściwy kształt.

Od późnej wiosny do jesieni zabierz roślinę na balkon. Na świeżym powietrzu pokaże się w całej okazałości. Wybierz miejsce osłonięte, aby kwiat nie stał w palącym południowym słońcu.

Specjalne warunki do zimowania nie są konieczne. Po prostu zostaw je na parapecie i chroń przed przeciągami.

Jak podlewać ?

Użyj przefiltrowanej wody o temperaturze pokojowej.

Od wiosny do połowy jesieni obficie podlewaj roślinę z góry do doniczki co dwa do trzech dni. Upewnij się, że ziemia wysycha tylko na powierzchni, a nie całkowicie. Po podlaniu usuń nadmiar wody z miski ociekowej.

Podczas zimowania w normalnej temperaturze pokojowej trzymaj się tego samego harmonogramu. Jeśli w pomieszczeniu jest nie więcej niż szesnaście stopni, podlewaj mniej więcej raz na tydzień dni.
Możesz spryskać kwiaty kilka razy w tygodniu, chociaż nie jest to konieczne. Roślina normalnie dostosowuje się do normalnej wilgotności w pomieszczeniu.

Raz na miesiąc włóż kwiat do wanny i użyj prysznica. Przykryj ziemię w doniczce torbą plastikową i opłucz liście wodą o temperaturze pokojowej. Ta procedura oczyści liście i łodygi z kurzu.